Dekoracja ściany 3D

Powszechnie znane jest dekorowanie ścian za pomocą tapety lub farby o np. innym kolorze. W ostatnim czasie powstają jednak coraz to nowsze i bardziej wyszukane sposoby zdobienia ścian lub ich fragmentów.

Możemy zatem zakupić tapetę ścienną i sufitową 3D, która optycznie powiększy nasze pomieszczenie, doda mu głębi i ożywi je. Te trójwymiarowe tapety zaskakują i skłaniają wyobraźnię do pracy. Przedstawione ujęcia wychodzą poza kadry lub wręcz przeciwnie wciągają nas do środka. Idealnie pasują do nowoczesnego, oszczędnego wnętrza. Tapety te wykonane są z wytrzymałego materiału tekstylnego i są montowane na kleju jak zwykłe tapety.

Taki sam efekt otrzymamy zatrudniając artystę malarza specjalizującego się w malarstwie trójwymiarowym. Takie obrazy można czasem zobaczyć w miejscach publicznych / na ulicy. Współpraca z artystą wiąże się jednak z dużym wydatkiem i odległym terminem wykonania.

Innym rozwiązaniem są dekoracyjne panele 3D. Do wyboru mamy panele gipsowe, które można docelowo pomalować farbą na dowolny kolor lub wybrać już pomalowane ( Loft Design System ), panele z MDF-u czy panele ażurowe. Za ich pomocą idealnie można wyróżnić fragment ściany, obszar kominka, czy zagłówek łóżka układając je w różnych konfiguracjach i wybierając ciekawy wzór. Ze względu jednak na materiał z jakiego je wykonano są zimne i twarde jak ściana. Idealnie pasują  zatem do wnętrz nowoczesnych i ascetycznych. Bez względu na rodzaj, panele montowane są na kleju zazwyczaj przez wykwalifikowane ekipy.

Rozwiązaniem pokrewnym są panele wykonane z pianki, pokryte miękką i przyjemną w dotyku warstwą, która przypomina aksamit. Dzięki zastosowaniu tych kształtek ściana staje się ciepła i miękka. Panele mają formę kolorowych kształtek, które przyklejone koło siebie w różnych konfiguracjach dają ciekawe wzory. Dodatkowo pochłaniają dźwięk co wycisza wnętrze. Można zatem śmiało stosować je w salonie oraz pokoju dziecinnym. Miękkie panele montowane są za pomocą elastycznego kleju montażowego, a utrzymanie ich w czystości jest proste i skuteczne. ( Fluffo )

Każdy z wymienionych sposobów dekoracji warty jest uwagi  w zależności od tego jakie wnętrze urządzamy, dla kogo i jaki efekt chcemy uzyskać. Osobiście urzekły mnie panele Fluffo w związku z ciepłym klimatem jaki tworzą we wnętrzu, różnorodnością oraz łatwością w użytkowaniu.