Home staging

Home staging to tłumacząc dosłownie inscenizacja domu, mieszkania. Pojęcie to na świecie znane jest od lat, ale w naszym kraju pojawiło się niedawno i staje się coraz bardziej popularne.

W związku z dużą konkurencją na rynku nieruchomości pojawiło się zapotrzebowanie na nową usługę. Polega ona na dokonaniu widocznych zmian w wystroju wnętrza przy niewielkich nakładach finansowych oraz przygotowaniu profesjonalnej oferty sprzedaży (wynajmu) nieruchomości.

 

Większość z nas wie, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Podobnie jest w przypadku sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Obowiązuje zatem kilka zasad, które pozwolą zyskać nieruchomości na walorach estetycznych oraz wizualnych.

Kluczowe znaczenie ma porządek oraz naprawa drobnych usterek np. wymiana spalonej żarówki, naprawa uchwytu przy szafce, czy wyrwanego gniazdka elektrycznego. Te drobne z pozoru usterki mogą mieć znaczny wpływ na ostateczną ocenę mieszkania, ponieważ duże znaczenie mają detale.

Równie ważna jest funkcjonalność przestrzeni, a więc zarówno układ pomieszczeń jak i ich aranżacja. W większości przypadków wystarczy przeorganizować przestrzeń przestawiając niektóre meble, dzięki czemu pomieszczenia będą sprawiały wrażenie przestronnych.

Za pomocą dodatków można odmienić każde wnętrze.  Nowe kolory, faktury, materiały mogą optycznie powiększyć przestrzeń, rozjaśnić ją , a przede wszystkim odświeżyć. O ile przyjaźniej wygląda pomieszczenie z firankami i zasłonami, obrazem nad kanapą , świecami na stoliku i paterą pomarańczy – aż chce się usiąść i poczytać.

Wcześniejsze przygotowanie ( wystylizowanie ) przez specjalistę nieruchomości do sprzedaży pomoże szybciej znaleźć nabywcę, a czasem nawet podnieść wartość nieruchomości. Warto zatem powierzyć  swoje mieszkanie w ręce profesjonalisty.

Pamiętajmy jednak, że Home staging to nie tylko aranżacja przestrzeni to również dobry marketing ( zdjęcia pomieszczeń, filmy, oferta sprzedaży ).