Beton i efekt betonu we wnętrzu

Wydaje się, że beton ma swoje chwile świetności i lata zapomnienia. Stosowany przede wszystkim w konstrukcji budynku poza nią widziany tylko w realizacjach ikon architektury. Tymczasem beton powraca w ostatnim czasie nie tylko w formie materiału konstrukcyjnego i elewacyjnego, ale również materiału wykończeniowego wnętrz.

Inwestorzy do wyboru mają struktury dekoracyjne nawiązujące do naturalnego, surowego betonu lub pozwalające uzyskać za pomocą różnych narzędzi efekt m.in. deskowania, czy gładkiego betonu z charakterystycznymi ubytkami.  Te drobnoziarniste tynki mineralne stosuje się na podłoże cementowe, cementowo-wapienne lub płyty gipsowo-kartonowe. Rozwiązanie to jest obecnie najtańszym, będącym jednak jedynie imitacją prawdziwego betonu.

Przeciwieństwem są cieszące się popularnością prefabrykowane płyty betonowe wzmocnione włóknem polipropylenowym.  Płyty te mają grubość. ok. 2cm i montowane są za pomocą elementów montażowych ze stali nierdzewnej. Materiał ten dostępny jest w kilku wymiarach i kolorach podstawowych, a także na indywidualne zamówienie dając w ten sposób architektowi pełną swobodę jego aranżacji. ( www.concreate.pl )

Beton daje dużo możliwości .Poprzez swoją surowość, fakturę, kolor pozwala uzyskać  fascynujący efekt w zestawieniu z drewnem, szkłem czy stalą. Stosowany zarówno na ścianach w zastępstwie płytek,  jak i podłogach,  w pokoju, kuchni i łazience. Stał się produktem do wyrobu blatu kuchennego, zlewu, czy wanny.

Adn.: Beton jest materiałem charakteryzującym się wysoką wytrzymałością, trwałością i doskonałą urabialnością. Mieszanka betonowa składa się z cementu, kruszywa, wody i ewentualnych domieszek, które poprawiają jego właściwości.